Loading...

«Навчися бути кращим змолоду»

25 .11 .2022
«Навчися бути кращим змолоду»

З 14 по 18 листопада циклова комісія готельно-ресторанної справи та харчових технологій провела низку заходів, котрі склалися у справжнє професійне свято для студентів спеціальності «Готельно-ресторанна справа» під гаслом «Навчися бути кращим змолоду».

Сучасні стандарти готельно-ресторанної індустрії вимагають у фахівця нової формації, який за своїми кваліфікаційними вимогами повинен не тільки багато знати, а й багато вміти. Заклади ресторанного господарства бажають мати креативного, інноваційного, навіть артистичного працівника, який максимально може приносити прибуток закладу. Однією із форм навчання для розкриття потенціалу студентів у Львівському кооперативному фаховому коледжі економіки і права є проведення тижнів спеціальності.

Кожен день тижня був надзвичайно насиченим і цікавим.

Розпочались заходи  циклової комісії готельно-ресторанної справи із проведення науково-дослідницької конференції на тему: «Готельно-ресторанний бізнес: реалії та перспективи», на якій зі своїми науковими роботами виступили студенти ІІІ, ІV курсів.

Питання, які обговорювались:

  1. «Сучасні тенденції та стратегії розвитку готельного бізнесу» - Кец В. студентка групи ГРС-11, Наук.кер. Фера О.С.
  2. «Регіональні проблеми розвитку туристичного та готельно-ресторанного бізнесу» Лізун Я.- студентка групи ГРС-19, Наук.кер. Погорілець Р.Б.
  3. «Світові досягнення та інноваційні технології в туристичному та готельно-ресторанному бізнесі» Мельник Я.- студентка групи ГРС-19, Наук.кер. Погорілець Р.Б.
  4. «Харчові технології в галузі готельно-ресторанного бізнесу» Павлишин О. – студентка групи ГРС-10, Наук.кер. Скубій О.М
  5. «Незвичні та оригінальні готелі світу» Панас Ю.- студентка групи ГРС-10, Наук.керівник Брух О.О.
  6. «Стратегічні перспективи готельно-ресторанного бізнесу в Україні» Палій Т.- студентка групи ГРС-10, Наук.керівник Брух О.О.

  Наукові роботи були ґрунтовними та актуальними.  Учасникам науково-дослідницької конференції вручено подяки.

З метою вивчення технологічного циклу обслуговування гостей у засобах розміщення було проведено екскурсію у готельно-ресторанні комплекси «Львів», «Супутник». Студенти дізнались про історію готельних підприємств, їх структуру, основні напрямки розвитку, можливості працевлаштування, кар’єрного росту і особливості роботи самого готелю.

Було проведено майстер-класи: сервірування чайного столу, оформлення ліжок.  Оформлено стіл під гаслом : «Життя продовжується», де студенти відобразили сервірування весільного столу у час війни.

Цикловою комісією готельно-ресторанної справи було проведено круглий стіл за участю стейкхолдерів на тему: «Ринок праці. Працевлаштування молоді в реаліях сьогодення».

На зустріч було запрошено представників готелю «Emily Resort», адміністратора-менеджера ресторану «Savor».

 Зокрема, було зазначено, що сьогодні на ринку праці між роботодавцями розгорнулася справжня боротьба за кваліфікованими фахівцями, які володіють такими навичками як емоційний інтелект, комунікабельність, вміння працювати як в команді, так і самостійно, адаптивність та гнучкість. Окрім того, професіонал, який наразі працює в ресторанному бізнесі повинен вміти продавати сервіс в т.ч. і з використанням сучасного програмного забезпечення; орієнтуватися в сучасних трендах обслуговування; ефективно працювати у форматі «людина-людина».

До дискусії запрошувалися студенти не тільки старшого курсу, яким вже скоро завершувати навчання та влаштовуватися на роботу, а й студенти молодших курсів, для яких такий захід є чудовою можливістю дізнатися про типові пропозиції роботодавців та про вимоги роботодавців щодо кваліфікації молодих фахівців.

За результатами роботи круглого столу були визначені такі перспективні напрями подальшої співпраці кафедри з готелем «Emily Resort»:

1) проходження навчальної та виробничої практики студентами у закладах мережі, а також їх подальше працевлаштування;

2) проведення виїзних лекційних та практичних занять для студентів провідними фахівцями мережі;

3) екскурсії та тренінги у закладах мережі;

4) залучення студентів у довгострокові програми тренування, в межах яких вони зможуть пройти стажування на всіх ієрархічних ланках: від офіціанта до адміністратора;

5) активна участь провідних менеджерів мережі в актуалізації змісту освітніх програм спеціальності «Готельно-ресторанна справа».

Тиждень спеціальності закінчився, студенти зарядилися новими емоціями, набули досвіду в командній роботі та в кар’єрному зростанні. Менеджери готельно-ресторанного комплексу «Emily Resort» уже розгледіли серед студентів потенційних працівників і запросили їх на роботу. Але як кажуть, досконалість не має меж – тож нових досягнень та перемог бажає своїм студентам циклова комісія готельно-ресторанної справи та харчових технологій.